SoFly
Welcome To SoFly!!! Please Register To Have Acces To Evrithing !!! !FORUMUL ESTE IN PLINA DEZVOLTARE VA RUGAM SA NE AJUTATI! EXTRA TAGS : Britney Spears WWE Barack Obama Miley Cyrus RuneScape Jessica Alba Naruto Lindsay Lohan Angelina Jolie American Idol Dictionary MySpace Google YouTube Facebook Coupons Cars Craigslist Online degrees Credit score nintendo wii wii fit ipod touch xbox 360 nintendo ds ipod nano uggs nikon d90 zune digital picture frame
Lista Forumurilor Pe Tematici
SoFly | Reguli | Inregistrare | Login

POZE SOFLY

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Anna281 la Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Iasi
cauta Barbat
26 - 45 ani
SoFly / Hot News / Vasile Blaga: 'Nu voi reveni asupra demisiei' Moderat de Elenus, Hacker, sefunervosu
Autor
Mesaj Pagini: 1
sefunervosu
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
Vasile Blaga a declarat azi pentru NewsIn ca nu va reveni asupra demisie sale din functia de presedinte a organizatiei de Bucuresti a PD-L, urmand a se dedica in continuare de pe pozitia de secretar general al partidului de pregatirea alegerilor parlamentare.
"Nu voi reveni asupra deciziei. Este o demisie de onoare. Am promis in campania electorala ca demisionez daca nu-mi indeplinesc obiectul si m-am tinut de cuvant", a declarat Vasile Blaga. Liderul democrat-liberal a precizat ca depunerea oficiala a demisiei sale luni, la cabinetul presedintelui PD-L Emil Boc, a urmat unei discutii pe care a avut-o cu acesta, dar si cu prim-vicepresedintele Adriean Videanu si vicepresedintele Liviu Negoita, la sfarsitul saptamanii trecute, vineri, ocazie cu care colegii de partid i-au cerut sa nu-si depuna mandatul.

Vasile Blaga a adaugat ca propunerea sa in ceea ce priveste succesorul la sefia PD-L Bucuresti este vicepresedintele Liviu Negoita. "Sper sa-l conving. Este cel mai potrivit", a adaugat liderul PD-L, precizand ca el se va ocupa de pregatirea alegerilor parlamentare din pozitia de secretar general al democrat-liberalilor.

Presedintele PD-L Emil Boc a anuntat, ieri seara, la Antena 3, ca Vasile Blaga si-a depus demisia din functia de presedinte al organizatiei PD-L Bucuresti. "Mi-a lasat-o la birou in aceasta dimineata", a declarat Emil Boc, la o emisiune a postului Antena 3. Desi rezultatul de la Bucuresti este peste media partidului, Blaga a ales sa duca pana la capat gestul pe care l-a promis, a adaugat democrat-liberalul.

Luni dimineata insa, dupa sedinta Biroul Permanent National al PD-L , Emil Boc a afirmat ca nu considera ca este cazul unei demisii la conducerea filialei, adica a candidatului la Primarie, Vasile Blaga. "Nu este cazul unei demisii la Bucuresti, avand in vedere performanta politica pe care a obtinut-o organizatia Bucuresti la Consiliul General, fiind partidul care a castigat alegerile in Bucuresti. Nu am demisia domnului Blaga pentru ca nu i-am cerut-o", a spus Boc.

Demisia lui Blaga va fi discutata zilele urmatoare, insa pana atunci Blaga va asigura conducerea interimara a organizatiei de Bucuresti.


pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la